Poljakinja Patrycja Bereznowska in Srnec Zmagovalca 12-urnega teka (STA, 6.6.2022)

Kranj, 6. junija – Zmagovalka 12-urnega teka v nedeljo v Kranju sta bila Poljakinja Patrycja Bereznowska in Uroš Srnec, ki je s slovenskim rekordom postal tudi prvi slovenski prvak. Na startu ultramaratonske tekaške prireditve SLO12RUN je bilo približno 150 tekačev, med njimi najboljši tuji ultramaratonci in svetovni rekorderji.

Patrycja Bereznowska je v 12 urah pretekla 131,452 km (101 krog), na drugem mestu je bila Nataša Robnik (124,032 km; 96 krogov), tretja pa Marjeta Gomilšak (122,278 km; 94 krogov). Slednji sta bili na prvem in drugem mestu tudi za DP, tretja pa je bila Alenka Pavc.

Med moškimi je v teku na 12 ur slavil Uroš Srnec (146,004 km; 112 krogov), ki je premagal španskega rekorderja na dolge razdalje Ivana Penalba Lopeza (140, 309 km; 108 krogov), tretje mesto pa je zasedel Marko Tomažin (132, 364km; 102 kroga). V DP je bil tretji lanski zmagovalec slovenskega teka na 12 ur Domen Kozjek.

V teku na šest ur je zmagal Aleš Debeljak (57 krogov), drugo mesto je zasedel Anže Sobočan (56 krogov), tretje pa Primož Zupan (55 krogov). Med atletinjami je bila prva Finka Noora Honkala, druga Italijanka Elena Fabiani, tretja pa kot najboljša Slovenka Berny Čeplak Poznič.